مقالات

همه آنچه که برای خریدن یک عطر اصل (با کیفیت) نیاز دارید ۱۰۰% کاربردی

تصور نمی شود که کس از بوی عطر یا ادکلن بدش بیاید حتی افرادی که به عطر حساسیت دارند از بوی آن حس خوبی پیدا می کنند. خرافاتی که سالیان طولانی است ما آن را باور کرده ایم این جمله بوده است که “عطر دوری می آورد” و موقع کادو دادن برای کسی که دوستش داریم بیخیال خریدار آن می شویم. در این مقاله از سونی استار سعی کردیم راهنمای جامعی برای خرید بهترین عطر اصل ، به شما ارائه دهیم.

طبقه بندی انواع عطر

عطرها به ترتیب ماندگاری و غلظت عصاره به چهار دسته زیر تقسیم می شوند.

پرفیوم

ادوپرفیوم

ادوتویلت

اودکلن

اما ازنظر پخش به ترتیب زیر هستند :

اودکلن

ادوتویلت

ادوپرفیوم

پرفیوم 

یعنی هرچقدر الکل عطری بیشتر باشد میزان درصد پخش آن بیشتر است؛ اما ماندگاری‌اش در طول روز کمتر می‌شود. اگر زمانی حس کنید که عطر تقلبی میزان ماندگاری‌اش از عطر اصلی بیشتر است به این خاطر است که آن‌ها درصد الکل عطر تقلبی را کمتر می‌کنند تا از این طریق احتمال تشخیص تقلبی بودنش کمتر شود و به همین دلیل مصرف‌کننده به‌اشتباه می‌افتد.

باید متناسب فصل عطر بخریم چرا ؟

راهنمای خرید عطر اصل

عطر به شکل مستقیم با حس در ارتباط است و باعث می‌شود از طریق بویی که می‌دهید طرف مقابل، روی شما قضاوت کند. به همین دلیل بوی عطر اولین شناخت و حس از یک فرد را به وجود می‌آورد و باعث قضاوت می‌شود. پس سعی کنید عطر موردنظرتان را درست انتخاب کنید. برای انتخاب درست علاوه بر سلیقه، لازم است مشاوره درستی هم داشته باشید که متأسفانه آن‌طور که باید مشاوره مناسب صورت نمی‌گیرد.

چون کسانی که می‌خواهند عطر بفروشند بیشتر سعی می‌کنند روی عطری مشاوره بدهند که می‌خواهند آن را بفروشند. در زمان خرید بد نیست مقداری اطلاعات اولیه داشته باشید تا طیف انتخابتان کوچک‌تر شود و کمتر سردرگم شوید.

چند ترفند اساسی در خرید عطر اصل

۱- فکر نکنید اگر بوی ثابت داشته باشید کار درستی می‌کنید و متفاوت بودنتان را نشان می‌دهید. چون در اصل داشتن عطر ثابت تا سالهای سال اشتباه است. متأسفانه طرز فکر عموم مردم به شکلی است که هر کس باید بوی خودش را بدهد. یعنی می‌خواهد با بوی این عطر او را بشناسند. این را بدانید که قرار است عطری که استفاده می‌کنید خودتآن‌هم از آن لذت ببرید.

۲- بهتر است عطر را به گردن نزنید چون فاصله گردن تا بینی کم است و دیگر خودتان بو را حس نمی‌کنید و باعث می‌شود دائماً عطر خود را تجدید کنید. قرار است عطر بزنید تا خودتآن‌هم لذت ببرید. پس بد نیست که هرچند وقت یک‌بار برای تنوع عطرتان را عوض و بار دیگر عطر همیشگی‌ تان را استفاده کنید. همان‌طور که برای غذا خوردن لازم است تنوع بدهید و دوست دارید غذاهایی که تابه‌حال نخورده‌اید را امتحان کنید.

۳- بعضی وقت‌ها ممکن است این تصور به ذهن شما برسد که چرا عطر گران می‌خرید اما بازهم بوی آن باقی نمی‌ماند. اولین نکته این است که باید در زمان خرید به فصلی که می‌خواهید از عطر استفاده کنید دقت داشته باشید. مثال در فصل گرما از عطر گرم استفاده نکنید چون هوا به‌اندازه کافی گرم است و استفاده از این عطر باعث می‌شود حس خوبی نه به خود نه به اطرافیان بدهید.

۴- وقتی عطر را روی دست می‌زنید آن را به شکل دورانی روی پوست نمالید. چون بوهایی که از عطر منتشر می‌شود باید به ترتیبی که تعیین‌شده منتشر شود. با این کار شما آن بویی که برای ماندگاری است بالا می‌آورید و برای همین ماندگاری از بین می‌رود و شما تصور می‌کنید که عطرتان ماندگار نیست. برای خرید عطر وقت بگذارید و عجله نکنید.

۱۰ مدل بو را در یک‌لحظه امتحان نکنید چون مطمئن باشید متوجه نخواهید شد چه عطری را باید بخرید. به خودتان فرصت بدهید. شما در حال خرید کالای لوکس هستید؛ برای همین باید آنچه را که می‌خرید دوست داشته باشید و به‌درستی از آن استفاده کنید. چون آن‌قدر هم ارزان نیست که اگر خوشتان نیامد آن را به‌سادگی کنار بگذارید.
آنچه بوی عطر را تغییر می‌دهد و از بین می‌برد نور خورشید و گرما است. اگر عطر را در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که تمام بشود برای شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

نوع عطر برای موقعیت های مختلف ، متفاوت است!

عطری که سرکار استفاده می‌کنید بهتر است با عطری که در میهمانی می‌زنید متفاوت باشد. عطر محل کار باید صمیمی و ملایم باشد و در برخورد اول ضربه‌ای عمل نکند. به‌خصوص در شغل‌هایی که با ارباب‌رجوع در ارتباط است. به‌عنوان‌مثال یک کارمند بانک نباید عطر تلخ و گرم استفاده کند. چون ارباب‌رجوع ناخودآگاه نسبت به آن فرد گارد می‌گیرد. اگر عطر ملایم بزنید با آن بو می‌تواند ارتباط بهتری برقرار کند. بهتر است عطرهای تند، تلخ و گرم سرکار استفاده نشود.

در مهمانی چون با آدم‌های مختلف سروکار دارید و همان‌طور که گفته شد اولین احساس از بوی عطر به‌طرف مقابل منتقل می‌شود و چه‌بهتر است این حس در دیدار نخست تند و ضربه‌ای نباشد. عطری که در میهمانی زده می‌شود بستگی به نوع میهمانی دارد. میهمانی‌های رسمی بر اساس نوع لباس هم فرق می‌کند. مثال کت‌وشلوار یا جلسات کاری که قرار است موضع خود را به شکل محکم مشخص کنید باید عطر تلخ و گرم بزنید.

بوی تلخ، قدرت و غرور را می‌رساند. اما در میهمانی‌های معمولی بهتر است از عطر ملایم و خنک استفاده کنید. اگر میهمانی در فضای باز برگزار می‌شود توصیه می‌کنیم عطر تلخ و گرم بزنید چون فضای باز باعث می‌شود بو، به شکل ملایم پخش شود؛ اما اگر ملایم بزنید در فضا گم می‌شود و بویی به مشام نمی‌رسد.

نکات طلایی برای افزایش میزان ماندگاردی ادکلن و عطر اصل

قرار دادن عطر در نزدیکی گرما و نور ممنوع : اگر می‌خواهید عمر و ماندگاری عطرهایتان طولانی‌تر شود، آن‌ها را در مجاورت نور، گرما و رطوبت قرار ندهید. این عوامل می‌تواند کیفیت عطر را به مرور زمان کاهش دهد. بهترین محل برای قرار دادن عطرها، اتاق خنک، نقاط خشک خانه و جایی دور از پنجره است.

قبل از اسپری عطر کمی وازلین یا مرطوب کننده بزنید : بهتر است عطر را روی نقاطی از بدن که نبض دارد اسپری کنید و البته بهتر است پیش از آن روی این نقاط کمی وازلین بمالید. وازلین می‌تواند می‌تواند عطر را به خود جذب کرده و بنابراین رایحه عطر روی پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. از لوسیون بدون بو استفاده کنید. هر چیزی که بتواند پوست شما را چرب کند می‌تواند باعث افزایش ماندگاری عطر در آن بخش از پوست شود.

اگر می‌خواهید از یک مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید، یک کرم بدون بو را انتخاب کنید. به این ترتیب هم بدن خود را برای استفاده از عطر و ادوکلن جرب نگه داشته اید و هم بوی لوسیون عطر شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

بعد از حمام عطر بزنید : رطوبت پوست می‌تواند ماندگاری عطر را افزایش دهد، پس به محض استحمام که هنوز پوست کمی مرطوب است بهترین زمان برای استفاده از عطر است. پیش از پوشیدن لباس عطر را به خودتان بزنید تا لکه عطر روی لباس هایتان به جای نماند.

بعد از اسپری عطر محل را نمالید : پس از آنکه عطر را به نبض روی مچ دست اسپری کردید، مچ دستهایتان را به یک دیگر نمالید. این اشتباهی است که ممکن است بسیاری انجام دهند، اما لازم است بدانید که این کار باعث می‌شود، رایحه اولیه و قوی عطر از بین رفته و در نتیجه ماندگاری عطر کاهش یابد. پس از آنکه عطر و ادوکلن را روی نبض دست، پشت قوزک پا یا روی گردن اسپری کردید، اجازه دهید چند ثانیه باقی بماند و آن را روی پوست نمالید.

بر قسمت های گرم بدن عطر بزنید : برای آنکه عطر ماندگاری بیشتری پیدا کند، آن را به بخش‌هایی از بدن که گرمای بیشتری داشته یا دارای نبض است اسپری کنید. بخش‌های گرم بدن عطر را به تمام سطح پوست منتقل می‌کند. این نقاط گرم شامل بخش داخلی آرنج، گردن، مچ دست، بالای شکم، پشت زانوها، پشت ران پا و روی قوزک‌ها می‌شود. لازم نیست به همه این نقاط عطر بزنید، تنها دو یا سه بخش را انتخاب کنید و عطر را به آن‌ها اسپری کنید.

۱۰ رایحه برتر در سال ۲۰۲۰

۱- ایر آین هیبیسکز پام (Aerin Hibiscus Palm)

عطر اصل ایر آین هیبیسکز پام (Aerin Hibiscus Palm)

۲- کوکو شنل مادمازل (Chanel Coco Mademoiselle)

عطر اصل کوکو شنل مادمازل

۳- جورجیو آرمانی آکوا دی جیو ییا (Giorgio Armani Acqua Di Gioia)

عطر اصل جورجیو آرمانی

۴- دلچه (یا دلچی) اند گابانا شاین (Dolce & Gabbana Shine)

عطر اصل دلچه (یا دلچی) اند گابانا شاین

۵- ویکتور اند رولف فلاور بمب (Viktor & Rolf Flowerbomb)

عطر اصل ویکتور اند رولف فلاور بمب

۶- تام فورد عود وود (Tom Ford Oud Wood)

عطر اصل تام فورد عود وود

۷- آریانا گرنده کلود (Ariana Grande Cloud)

عطر اصل آریانا گرنده کلود

۸ – آمو فراگامو فلاورفول (Amo Ferragamo Flowerful)

آمو فراگامو فلاورفول

۹- میزون مارجیلا رپلیکا آندر لمون تریز (Maison Margiela Replica Under The Lemon Trees)

میزون مارجیلا رپلیکا آندر لمون تریز

۱۰- گوچی گیلتی پور فم (Gucci Guilty Pour Femme)

گوچی گیلتی

 

منابع : cosmopolitan ، خبرگذاری جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا