مقالات

راهنمای خرید بهترین مارک فشار سنج در ۲۰۲۱ همراه با بررسی دقیق

کنترل فشار خون یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در افراد بالای ۴۰ سال صورت گیرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی نیست برای کنترل فشارخون حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید ، بلکه می‌توانید با خرید یک دستگاه فشار سنج به راحتی خودتان اینکار را انجام دهید. البته لازم است بدانید برای خرید فشار سنج‌های دیجیتالی باید نکات بسیار زیادی را در نظرداشته باشید. زیرا درصورت بروز هرگونه مشکلی در این محصول فرد دچار مشکل خواهد شد و این موضوع نتایج بسیار خطرناکی را در سلامتی فرد خواهد داشت. در این مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات بسیار خوبی را درباره بهترین مارک فشار سنج به شما ارائه کنیم. همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

آشنایی با انواع فشار سنج

بهترین مارک فشار سنج درجه یک

برای اینکه بتوانید بهترین مارک فشار سنج را خریداری کنید ، لازم است انواع آن را بشناسید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. 

فشار سنج جیوه‌ای

یکی از انواع فشار سنج‌های موجود در بازار، نمونه‌های جیوه‌ای هستند که ازجمله استانداردترین آنها به شمار می‌روند. این دستگاه شباهت بسیار زیادی را به دماسنج دارد و به وسیله یک ستون جیوه کار می‌کند. برای خواندن فشار با کمک این نوع دستگاه، می‌توانید اعداد اطراف آن را بخوانید. البته امروزه به دلیل سمی بودن جیوه خیلی از این نوع دماسنج استفاده نمی‌شود.

فشار سنج عقربه‌ای

یکی‌دیگر از انواع فشار سنج موجود در بازار می‌توان به نمونه‌های عقربه‌ای اشاره کرد که دارای یک صفحه مدرج می‌باشد. در این نوع فشار سنج فشار هوا عقربه روی صفحه مدرج را تغییر می‌دهد که می‌توانید با خواندن آن فشار را اندازه بگیرید. این نوع فشار سنج نسبت به نمونه‌های قبلی حمل راحت تری دارد به همین دلیل نیز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فشار سنج دیجیتال

این نوع فشار سنج خود به دو دسته مچی و بازوئی تقسیم می‌شود. اگر به دنبال نمونه‌هایی هستید که دقت بیشتری دارند، فشار سنج‌های بازوئی انتخاب مناسب تری هستند. دقت کنید احتمال اشتباه در این نوع فشار سنج ها بسیار پایین است با این وجود بسیاری از افراد بر این عقیده‌اند استفاده از وسایل دیجیتالی تنها برای بیمارانی که توانایی استفاده از سایر فشار سنج‌ها را ندارند، توصیه می‌شود.

معرفی بهترین مارک فشار سنج

بهترین مارک فشار سنج اصل

برندهای بسیار زیادی در زمینه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت دارند که ممکن است هنگام انتخاب و خرید آنها سردرگم شوید. به همین دلیل لازم است قبل از خرید به خوبی با برترین این برندها آشنایی داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید بهترین مارک فشار سنج را انتخاب و خریداری کنید.

امرن (یا امرون)

امرن ازجمله بهترین مارک فشار سنج محسوب می‌شود که محصول کشور ژاپن می‌باشد. این نوع فشار سنج می‌تواند نتایج قبلی را نیز در حافظه خود ذخیره‌ سازی کند. بدین ترتیب می‌توانید فشار روزهای قبلی خود را نیز به راحتی با هم مقایسه کنید. این نوع فشار سنج انواع بسیار زیادی دارد که هریک ویژگی‌های خاص خود را دارا می‌باشد. شما می‌بایست با توجه به نیازهای خود هر یک از این فشار سنج‌ها را خریداری کنید.
برخی از مدل‌های این برند به صورتی است که می‌تواند به صورت همزمان برای دو نفر مورد استفاده قرار بگیرد و تا صد مورد از نتایج قبلی را نیز درخود ذخیره کند. این مدل‌ها می‌تواند علاوه بر بیماری فشارخون ، می تواند ضربان قلب نامنظم را نیز به کاربر هشدار دهد.

این برند فشار سنج‌هایی را نیز برای افرادی که اهل سفر هستند ، نیز ارائه می‌کند. این نوع فشار سنج بسیار سبک است و میانگین‌گیری بسیار پیشرفته‌ای دارد که می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی برساند. برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارتنداز:

۱- ذخیره‌سازی فشار اندازه گیری شده در مراحل قبلی
۲- هشدار فشارخون بالا
۳- میانگین گیری
۴- قابلیت اتصال به تلفن همراه

فشار سنج ریشتر

بهترین مارک فشار سنج موثر

ریشتر (RIESTER) ازجمله بهترین مارک فشار سنج محسوب می‌شود که می‌تواند در خانه و محل کار به صورت غیرحرفه‌ای مورد استفاده قرارگیرد. این برند جز ۵ برند معروف در زمینه تولید تجهیزات پزشکی تخصصی و عمومی محسوب می‌شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. فشار سنج ریشتر عملکردی تمام اتوماتیک در کنار طراحی مدرن دارد.

برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارتنداز:
۱- سنجش ضربان قلب
۲- نمایشگر صوتی و تصویری
۳- دور بازوی استاندارد
۴- دامنه سنجش فشار بین صفر تا ۲۹۹ میلیمتر جیوه
۵- ذخیره‌ سازی نتایج

بیورر (Beurer)

از دیگر فشار سنج‌هایی که می‌توانید به عنوان بهترین مارک فشار سنج آن را خریداری کنید، برند Beurer می‌باشد. فشار سنج بیورر نمونه‌های مچی و بازویی دارد که دارای مهر کیفیت هستند و می‌توانید با خیال راحت آن را خریداری کنید. برخی از مدل‌های این برند می‌تواند فشار را با کمک نبض مچ به صورت اتوماتیک اندازه گیری کند.

برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارتنداز:
۱- نمایشگر واضح
۲- نمایشگر تعویض باتری
۳- نشانگر آریتمی قلب
۴- خاموش شدن خودکار
۵- دارای تاریخ و زمان
۶- نشانگر اشتباه عملیاتی

سیتیزن

بلاد پرشر مارک

فشار سنج سیتیزن جز بهترین مارک فشار سنج محسوب می‌شود که سال هاست وارد بازار شد‌ه ‌است و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. این محصول تمام اتوماتیک است و شما می‌توانید با فشردن یک دکمه فشارخون خود را اندازه گیری کنید. شما می‌توانید بعد از هر سه بار اندازه گیری فشار ، میانگین را به راحتی اندازه گیری کنید.

برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارتنداز:
۱- میانگین‌گیری
۲- کارکردن با باتری
۳- تمام اتوماتیک
۴- دارای کاف نرم
۵- نشانگر ضربان قلب نا منظم

بیورر

بیورر جز برترین برند فشار سنج محسوب می‌شود که مجهز به سیستم سخنگو است. این سیستم می‌تواند عدد فشار را به پنج زبان زنده دنیا به خوبی بیان کند. نمایشگر بزرگی که روی این دستگاه وجوددارد نیز می‌تواند به خوبی ضربان قلب را اندازه‌گیری کند. این محصول دارای دو جایگاه برای ذخیره سازی اطلاعات دو فرد به صورت جداگانه دارد. بدین ترتیب دونفر می توانند به صورت مجزا از آن استفاده کرده و اطلاعات مربوط به خود را ذخیره سازی کنید.

برخی دیگر از ویژگی‌های این محصول عبارتنداز:
۱- خاموش شدن خودکار
۲- هشدار خطای محاسباتی
۳- تشخیص آریتمی قلب
۴- ذخیره اطلاعات
۵- نمایشگر تاریخ و ساعت
۶- سنجش ضربان قلب

فرش لایف

فرش لایف از بهترین مارک فشار سنج محسوب می‌شود که علاوه بر میزان فشارخون می‌تواند تاریخ و ساعت را نیز نمایش دهد. با استفاده از این ویژگی می‌توانید فشارخون خود را در هر روز و ساعت به خوبی ثبت کنید. دقت داشته باشید این دستگاه دارای حافظه داخلی می‌باشد به همین دلیل نیز می‌تواند نتایج را به راحتی در آن نگهداری کرد. خاموش شدن خودکار از دیگر ویژگی‌های برند فرش لایف است که به افزایش طول عمر باتری کمک میکند. این دستگاه دارای دو حافظه مجزا می‌باشد به همین دلیل نیز می‌تواند به صورت جداگانه اطلاعات دو نفر را ذخیره‌سازی کند.

از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت اندازه‌گیری ضربان قلب
  • نمایشگر lcd
  • نمایشگر تاریخ و ساعت
  • حافظه ذخیره‌سازی

فشار سنج از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی است که بهتر است تمامی ما یک نمونه از آن را در منزل داشته باشیم.چنان چه در حال تکمیل جهیزیه خود هستید پیشنهاد می شود مقاله بهترین ترازوی آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا