مقالات

راهنمای خرید بهترین سرویس آشپزخانه موجود در بازار (۱۴۰۰) همراه با نکات مهم

بهترین سرویس آشپزخانه

آشپزخانه از مهم‌ترین بخش‌های منزل شماست که برای تکمیل‌کردن آن باید وسایل بسیار زیادی خریداری کنید. یکی از مهم‌ترین وسایلی که باید برای آشپزخانه خریداری کنید ، سرویس آشپزخانه است. در واقع سرویس آشپزخانه مجموعه‌ای از ظروف آشپزخانه است که می‌توانید مواد غذایی مختلفی را در آن نگهداری کنید. دقت‌ داشته‌ باشید سرویس آشپزخانه جز ملزومات هرخانه‌ای است که می‌بایست بر اساس برحسب نیاز خود آن را خریداری کنید. در این مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات خوبی را درباره خرید بهترین سرویس آشپزخانه به شما ارائه کنیم. همراه ما باشید تا بتوانید یک خریدعالی را رقم بزنید.

سرویس آشپزخانه از چه اجزایی تشکیل می‌شود؟

بهترین سرویس آشپزخانه مارک

همانطور که گفتیم سرویس آشپزخانه دارای وسایل بسیار زیادی است که می‌توانید در آن موادغذایی مختلفی را نگهداری کنید. درادامه اجزای مختلف سرویس آشپزخانه را به شما معرفی می‌کنیم.

سطل برنج

سطل برنج یکی از مهم‌ترین اجزای سرویس آشپزخانه است که می‌توانید گنجایش‌های متفاوتی از آن را خریداری کنید. دقت‌داشته‌باشید برنج به سرعت رطوبت را به خود جذب می‌کند، به همین دلیل نیز ظروف نگهداری آن نباید اجازه ورود رطوبت به برنج را بدهد.

سرویس ادویه

سرویس ادویه از جمله وسایلی است که می‌توانید به کمک آن انواع ادویه‌های پرکاربرد خود را در آن نگهداری کنید. این سرویس معمولا روی نوعی استند به شما ارائه می‌شود.

پاسماوری

شما هم می‌توانید پاسماوری خود را به صورت جداگانه خریداری کنید و هم می‌توانید آن را به صورت کامل به همراه سرویس آشپزخانه بخرید. پاسماوری در واقع همان ظروف نگهداری قند ، چای و شکر می‌باشد که برای آماده‌ کردن چای از آن استفاده می‌شود.

سسطل ماکارونی

بهترین سرویس آشپزخانه موجود

حتما برای شما هم پیش آمده‌است که بعد از بازکردن درب ماکارونی نمی‌دانید آن را در چه جایی قراردهید تا از فاسدشدن آن جلوگیری کنید. سطل ماکارونی برای همین منظور تعبیه شده‌است و شما می‌توانید با خیال راحت ماکارونی را در آن قراردهید.

سرویس ملاقه و کفگیر

سرویس ملاقه و کفگیر از دیگر ملزومات مهم در آشپزخانه محسوب می‌شود که معمولا به همراه یک استند ارائه می‌شود.

ترازو

ترازو نیز از دیگر اجزای سرویس آشپزخانه محسوب می‌شود که در دو نوع عقربه ‎ای و دیجیتالی ارائه می‌شود. با کمک این محصول می‌توانید اندازه دقیق مواد غذایی را محاسبه کرده و بر این اساس خرید کنید.

ظرف نگهداری نان

نان در مواجهه با رطوبت به سرعت کپک می‌زند ، شما می‌توانید با قراردادن نان در این ظروف به راحتی از ورود رطوبت جلوگیری کنید. این نوع ظروف به صورت کرکره‌ای و کشویی عرضه می‌شود که می‌توانید بسته به سلیقه خود خریداری کنید.

سطل زباله

سطل زباله نیز جز اساسی سرویس آشپزخانه است که لازم است برای منزل خود خریداری کنید. این نوع سطل زباله اغلب به صورت پدالی هستند که باز و بسته‌کردن آن را برای شما راحت می‌کند.

راهنمای خرید سرویس آشپزخانه

بهترین سرویس آشپزخانه عالی

سرویس آشپزخانه موجود در بازار تنوع بسیار زیادی را از نظر کیفیت ، تعداد ، رنگ ، طرح ، برند ، جنس و … دارند. به همین دلیل شاید نتوانید از این میان یک انتخاب درست داشته باشید. پس بهتر است برای خرید سرویس آشپزخانه نکات بسیار زیادی را در نظر داشته‌ باشید تا در نهایت از خرید خود نهایت رضایت را داشته‌ باشید.

جنس

از مهم‌ترین مواردی که لازم است برای خرید بهترین سرویس آشپزخانه در نظر بگیرید ، جنس آن است. متریال مختلفی برای ساخت این سرویس استفاده می‌شود که ازجمله آنها می‌توان به استیل و پلاستیک اشاره‌کرد. لازم است بدانید تمامی این متریال کیفیت خوبی ندارد، به همین دلیل نیز باید درهنگام خرید به آنها توجه کنید. بهترین سرویس آشپزخانه موجود در بازار نمونه‌های استیل هستند ، البته به شرطی که ضد زنگ باشند. سرویس آشپزخانه استیل مقاومت بالایی را در برابر عوامل خارجی دارد که دوام آن را بالاتر می‌برد. دقت‌داشته‌باشید قبل از خرید درباره کیفیت استیل به‌کار رفته در محصول اطمینان حاصل کنید ، زیرا برخی از سرویس‌های بی‌کیفیت می‌تواند موادغذایی داخل ظروف را فاسد کند.

البته اگر به دنبال این هستید که هزینه کمی را برای خرید سرویس آشپزخانه صرف کنید ، می‌توانید نمونه‌های پلاستیکی را خریداری کنید. دقت داشته باشید اگر قصد خرید سرویس‌های پلاستیکی را دارید ، حتما به دنبال خرید نمونه‌های باکیفیت باشید. برخی از تولیدکنندگان برای سود بیشتر از پلاستیک نامرغوب استفاده می‌کنند که با کمترین آسیب به سرعت دچار شکست می‌شود.

تعداد پارچه‌ها

تعداد اجزای به‌ کار رفته در سرویس آشپزخانه نیز از دیگر مواردی است که باید برای خرید آن در نظرگ رفته شود. اگر می‌خواهید یک سرویس آشپزخانه کامل را خریداری کنید ، باید به دنبال نمونه‌های ۴۲ پارچه باشید. این محصول یک سرویس کامل است که تمامی اجزای سرویس را شامل می‌شود. با این وجود می‌توانید سرویس‌های ۵،۱۰،۱۱،۱۲،۱۳،۱۴و۲۰ را نیز خریداری کنید. دقت‌ داشته‌ باشید بهتر است کاملترین سرویس آشپزخانه را خریداری کنید تا بعدها مجبور نباشید قسمت‌های دیگر را به صورت جداگانه خریداری کنید. شاید بعدها نتوانید سایر قسمت‌ها را مشابه سرویس قبلی خریداری کنید و این موضوع خود جلوه خوبی را برای شما نخواهد داشت.

رنگ و مدل

اگر به دنبال خرید بهترین سرویس آشپزخانه برای جهیزیه هستید ، مسلما رنگ آن برای شما از فاکتورهای بسیار مهم در هنگام خرید است. برای اینکه بتوانید بهترین رنگ را برای سرویس خود انتخاب کنید، می‌توانید سایر آیتم‌های آشپزخانه مانند سرویس پلاستیک را در نظر بگیرید.

بررسی وزن

 کیچن ور ایده آل

برای خرید بهترین سرویس آشپزخانه بهتر است هنگام خرید وزن آن را نیز بررسی کنید. دقت‌ داشته‌ باشید بعد از پرکردن بخش‌های مختلف سرویس آشپزخانه مسلما وزن آنها بالاتر خواهد رفت و همین موضوع نیز می‌تواند جابه‌جایی آنها را برای شما سخت کند. پس بهتر است به دنبال خرید سرویس‌هایی باشید که به خودی خود وزن کمتری دارند.

انتخاب طرح

سرویس آشپزخانه در طرح‌های متنوعی تولید می‌شود که ممکن است در هنگام خرید انتخاب را برای شما سخت کند. پیشنهاد ما به شما این است که طرح‌های ساده‌تر را انتخاب کنید که بعدها نیز از مد نرود.

ضمانت‌نامه

ضمانت‌نامه از دیگر مواردی است که باید برای خرید بهترین سرویس آشپزخانه بررسی کنید. بهتر است سرویسی که خریداری می‌کنید ، دارای خدمات پس‌ از فروش باشد. بدین‌ترتیب در صورت هر گونه آسیب به راحتی می‌توانید با کمک ضمانت‌نامه برای تعویض آن اقدام کنید. برندهای معتبر خارجی (مثل سرویس آشپزخانه لیمون) و داخلی زیادی در این زمینه فعالیت دارند که پیشنهاد می شود برای اطمینان خاطر خود هم که شده از آنها خرید کنید.

قابلیت شستشو

قابلیت شستشو از ویژگی‌ مهم سرویس آشپزخانه موجود در بازار است. بهتر است در هنگام خرید بررسی کنید که آیا می‌توانید این محصول را برای شستن در ماشین قرار دهید یا خیر ؟
اگر به دنبال خرید بهترین سرویس آشپزخانه هستید ، بهتر است تمامی نکات بالا را در هنگام خرید در نظر بگیرید. با این وجود باید بدانید درصورت اینکه بودجه لازم را برای خرید سرویس دارید، بهتراست کامل‌ترین آن را خریداری کنید تا بعدها به مشکل نخورید. اگر قصد تکمیل جهیزیه یا تجهیزات آشپزخانه خود را دارید پیشنهاد می شود مقاله بهترین سرویس غذخوری را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *