مقالات

راهنمای خرید بهترین دیوارکوب شیک و عالی در سال ۱۴۰۰ + بررسی

دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را روی روحیه اعضای خانواده داشته باشد. به همین دلیل نیز تمامی اجزای دکوراسیون منزل باید با وسواس و به درستی انتخاب شود تا نتیجه عکس ندهد. امروزه وسایل و آیتم‌های بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی کاربرد دارد که یکی از آنها استفاده از انواع دیوارکوب می‌باشد. دیوارکوب‌ها تنوع بسیار زیادی دارند که شما می‌توانید بسته به سلیقه خود آنها را در دکوراسیون منزل استفاده کنید. در ادامه اطلاعات کاملی را درباره راهنمای خرید بهترین دیوارکوب به شما ارائه می‌کنیم.

انواع دیوارکوب

برای اینکه بتوانید بهترین دیوارکوب را برای منزل خود خریداری کنید ، لازم است ابتدا انواع آنها را به خوبی بشناسید. دقت‌ داشته‌ باشید دیوارکوب جز آیتم‌های جدید برای دکوراسیون منزل به شمار نمی‌رود ، بلکه تنها شکل و تنوع آن نسبت به گذشته چندین برابر شده‌ است.

قاب عکس

جز قدیمی‌ترین دیوارکوب‌هایی که از گذشته در دکوراسیون منزل استفاده می‌کنیم ، قاب عکس‌ها هستند. شما می‌توانید عکس‌های خانوادگی خود را چاپ کرده و در دکوراسیون منزل به کاربرید. یا اینکه می‌توانید از عکس‌های طبیعت و مناظر دلخواه خود کمک بگیرید. استفاده از تابلوها کاملا سلیقه‌ای است و برای به کارگیری آنها در دکوراسیون هیچ منعی وجود ندارد.

لوسترهای دیواری

از پرکاربردترین و بهترین دیوارکوب موجود در بازار ، می‌توان به لوسترهای دیواری اشاره‌ کرد. این نوع دیوارکوب در سال‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته‌ است و شما می‌توانید به راحتی آن را در تمامی قسمت‌های خانه به کاربرید. البته دقت‌ داشته‌ باشید نور این لوستر باید به صورتی باشد که روی بخش خاصی از خانه تاکید کند. این موضوع خود می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را روی دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

مجسمه

بهترین دیوارکوب برنجی

مجسمه نیز از بهترین دیوارکوب محسوب می‌شود که می‌تواند فضای اطراف شما را جذابتر کند. دقت‌ داشته‌ باشید مجسمه‌ها جذابیت بیشتری نسبت به سایر نمونه‌ها دارند زیرا سه‌ بعدی هستند. برای خرید این دیوارکوب حتما اندازه آن را در نظر بگیرید تا به خوبی در فضا خود را نشان دهد.

آینه‌ها

آینه‌ها علاوه بر زیبایی محیط جنبه کاربردی نیز دارند و شما می‌توانید به راحتی به عنوان بهترین دیوارکوب نیز از آنها استفاده کنید. البته دقت‌ داشته‌ باشید اگر می‌خواهید از جنبه کاربردی محصول نیز استفاده کنید، حتما به دنبال انتخاب اندازه‌های بزرگتر آن باشید. آینه‌های بزرگتر می‌تواند نور بیشتری را منعکس کند و علاوه بر زیبایی محیط ، اطراف را بزرگتر از حالت واقعی نشان می‌دهد. از این رو اگر محیط منزل شما کوچک است ، می‌توانید از دیوارکوب‌های آینه‌ای برای بزرگتر نشان دادن محیط استفاده کنید.

جاشمعی

جاشمعی یکی دیگر از بهترین دیوارکوب‌های بازار است که در اندازه‌های متنوعی تولید می‌شود. در ساخت این نوع جاشمعی از متریال متفاوتی استفاده می‌شود که شما می‌توانید بسته به سلیقه خود از آنها استفاده کنید.

چنانچه دوست دارید بیشتر در مورد انواع جا شمعی بدانید پیشنهاد می شود مقاله بهترین جاشمعی را مطالعه فرمایید.

مکرمه‌ بافی

اگر اهل فضای مجازی باشید، مطمئنا دیده‌اید که امروزه مکرمه‌ بافی‌ها نیز به یکی از اجزای پرطرفدار در دکوراسیون‌های داخلی تبدیل شده‌ است. البته از این مکرمه‌بافی گاهی اوقات به صورت کاربردی برای آویز گلدان و یا قاب آینه نیز استفاده می‌شود.

بشقاب‌ها

بشقاب یکی از دیوارکوب‌های قدیمی است که هم چنان نیز طرفدار دارد. شما می‌توانید از این نوع دیوار کوب در فضای نشیمن و یا غذاخوری استفاده کنید. البته دقت کنید حتما لازم نیست این نوع دیوارکوب را خریداری کنید شما می‌توانید از بشقاب‌های قدیمی خانه مادر بزرگتان نیز برای تزئین محیط کمک بگیرید.

تابلو

بهترین دیوارکوب درجه یک

تابلوها نیز نوعی از دیوارکوب محسوب می‌شوند که تنوع بسیار زیادی دارند. برای مثال شما می‌توانید با انتخاب دیوارکوب‌های پازلی به راحتی یکی از دیوارهای منزل خود را با کمک تابلو پوشش دهید. دقت‌ داشته‌ باشید حتی می‌توانید با عکس‌های خانوادگی خود نیز این کار را انجام دهید.

تاپستری

تاپستری یکی دیگر از بهترین دیوارکوب است که با متریال‌های متنوعی تولید می‌شود. تاپستری اغلب دست باف می‌باشند به همین دلیل نیز انتخاب عالی برای دکوراسیون سنتی محسوب می‌شوند. این نمونه از دیوارکوب اندازه بزرگی دارند و شما باید برای نصب آن فضای کافی را داشته باشید. این نوع دیوارکوب مزایای دیگری نیز دارد که از جمله آنها می‌توان به جذب صدای محیط اشاره‌ کرد.

قاب سبز

اگر در خانه‌های آپارتمانی زندگی می‌کنید ، قاب سبز بهترین دیوارکوب برای شماست. شما می‌توانید در این نوع قاب‌ها انواع گل‌ و گیاه را کاشت کرده و در محیط منزل خود قراردهید. دقت کنید این نوع قاب‌ها جای بسیار کمی را اشغال می‌کنند، به همین دلیل نیز انتخاب خوبی برای خانه‌های آپارتمانی به شمار می‌روند. دنیای دیوارکوب‌ها بسیار متنوع است و ما در این جا تنها بخشی از پرطرفدارترین آنها را به شما معرفی کردیم. اگر آشنایی خاصی با انواع دیوارکوب ندارید، با مطالعه این بخش می‌توانید اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.

دیوارکوب یا دیوار پوش

بهترین دیوارکوب

البته بد نیست بدانید نوع جدید از دیوار کوب یا همان دیوار پوش وجود دارد که بروی دیوار قرار می گیرید و جلوه خاصی به دکوراسیون شما می دهد.

راهنمای خرید بهترین دیوارکوب

اگر می‌خواهید دکوراسیون منزل خود را تکمیل کنید ، بهترین راه استفاده از انواع دیوارکوب می‌باشد.

بررسی نوع نیاز

برای خرید بهترین دیوارکوب ابتدا باید از خود بپرسید می‌خواهید چه نیازی از خود را با کمک این وسیله برطرف کنید؟ آیا تنها ملاک شما از خرید این محصول تکمیل کردن دکوراسیون است یا به دنبال جنبه کاربردی آن نیز هستید؟ برای مثال اگر می‌خواهید هم از زیبایی و هم از جنبه کاربردی محصول استفاده کنید ، می‌توانید از دیوارکوب آینه‌ای و یا چراغ‌دار کمک بگیرید.

بررسی نوع دکوراسیون

وال ناکر

برای اینکه بتوانید بهترین دیوارکوب را انتخاب کنید، باید سبک دکوراسیون منزل خودرا بررسی کنید. سبک دکوراسیون منزل شما باید با نوع دیوارکوب هماهنگی داشته باشد.برای مثال برای دکوراسیون‌های مدرن استفاده از جاشمعی ، تابلوهای مدرن، آینه و … پیشنهاد می شود. برای دکوراسیون‌های سنتی نیز می‌توانید از مواردی نظیر تاپستری کمک بگیرید.

انتخاب رنگ مناسب

رنگ دیوارکوب باید با سایر آیتم‌های موجود در دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد. اگر دراین زمینه خیلی سر رشته ندارید ، بهتر است از رنگ‌های خنثی مثل خاکستری، سفید و … کمک بگیرید.

انتخاب محل نصب

قبل از خرید بهترین دیوارکوب بررسی کنید که می‌خواهید این محصول را کجا نصب کنید؟ برای مثال اگر می‌خواهید دیوارکوبی را برای آشپزخانه خریداری کنید، بهتر است به دنبال خرید نمونه‌هایی باشید که بعدها درصورت کثیف شدن بتوانید به راحتی آنها را بشویید. ازجمله این دیوارکوب می‌توان به مکرمه‌ بافی و یا تابلوها اشاره‌ کرد. برای خرید بهترین دیوارکوب توجه به این موارد ضروری است. به صورت کلی قبل از اینکه برای خرید دیوارکوب اقدام کنید، بهتر است انواع آنها را بشناسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا