مقالات

راهنمای خرید بهترین ترازوی آشپزخانه با دقت بالا همراه با بررسی

در هنگام آشپزی کردن لوازم زیادی به کمک کدبانوی خانه می‌آید ، یکی از این وسایل ترازو آشپزخانه است. برای اینکه بتوانید یک غذای خوشمزه و لذیذ درست کنید ، باید مقدار مواد اولیه کاملا با هم در تناسب باشد. اینجاست که انتخاب بهترین ترازوی آشپزخانه برای شما اهمیت می‌یابد. ترازو آشپزخانه موجود در بازار دارای ویژگی‌های بسیار زیادی هستند و از برندهای مختلفی تولید شده‌اند. در این مطلب سعی می‌کنیم نکات خوبی را درباره خرید بهترین ترازوی آشپزخانه به شما ارائه کنیم. همراه ما باشید تا اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید و در نهایت نیز خرید خوبی داشته باشید.

راهنمای خرید برترین ترازوی خانگی

بهترین ترازو آشپزخانه مارک

تنوع ترازوی آشپزخانه موجود در بازار بسیار زیاد است به همین دلیل نیز ممکن است در هنگام خرید دچار تردید شوید. برای اینکه بتوانید بر اساس بودجه خود بهترین محصول را خریداری کنید در ادامه همراه ما باشید.

دقت ترازو

از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید بهترین ترازوی آشپزخانه در نظر داشته باشید، دقت ترازو می‌باشد. ترازوی انتخابی شما باید دقت بسیار زیادی را در اندازه‌گیری داشته باشد تا بتواند بدون هیچ خطایی وزن محصولات را اندازه‌گیری کند. در این زمینه می‌توانید از فروشنده سوال کنید. برای مثال ممکن است خطای اندازه گیری ترازوی انتخابی شما یک گرم باشد ، حال اگر از مواد غذایی استفاده می‌کنید که این یک گرم در وزن آن تاثیر زیادی ندارد می‌توانید آن را خریداری کنید.

حساسیت اندازه‌ گیری

هنگام خرید بهترین ترازوی آشپزخانه باید دقت کنید که می‌خواهید چه موادی را با کمک آن اندازه بگیرید. برای مثال اگر می‌خواهید موادی مثل گوشت را با آن اندازه ‌گیری کنید ، باید به دنبال خرید ترازوهایی باشید که بتواند ده تا پانزده کیلو را اندازه بگیرد. در مقابل اگر می‌خواهید موادی نظیر ادویه‌ها را اندازه بگیرید، انتخاب ترازوهایی در حد گرم نیز به شما کمک خواهد کرد.

دیجیتال یا آنالوگ

انواع بهترین ترازوی آشپزخانه موجود در بازار به دو شکل دیجیتال و آنالوگ عرضه می‌شوند. دقت داشته باشید نمونه‌های آنالوگ عقربه دارند و وزن اجسام را خیلی دقیق نشان نمی‌دهند. شما می‌توانید از ترازوهای آنالوگ برای وزن کردن جسم سنگین کمک بگیرید. در مقابل این ترازوها نمونه‌های دیجیتال هستند که امروزه در بازار عرضه می‌شوند. اگر به دنبال خرید بهترین ترازوی آشپزخانه هستید ، بهتر است نمونه‌های دیجیتال را خریداری کنید. این ترازوها بسیار دقیق هستند که حتی می‌توانید اجسام بسیار کوچک را با کمک آن اندازه بگیرید.

سطح محصول

از دیگر نکات مهمی که باید هنگام خرید بهترین ترازوی آشپزخانه در نظر داشته باشید ، سطح محصول است. دقت داشته باشید سطحی که برای این ترازو استفاده می‌شود باید به گونه‌ای باشد که بتوانید انواع محصولات مختلف را روی آن اندازه گیری کنید. لازم است بدانید اگر ترازوی شما سطح مناسبی نداشته باشد ، نمی‌تواند وزن محصول را به صورت دقیق اندازه گیری کند. امروزه ترازوهای موجود در بازار یک سطح جداگانه روی خود دارند که می‌توانید با قرار دادن اجسام در آن به راحتی وزنشان را اندازه بگیرید، بدون اینکه خود ترازو کثیف شود.

نمایش واضح اعداد

از مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید ترازو به آن توجه کنید ، این است که اعداد موجود در آن به صورت واضح خوانده شوند. یعنی شما چه در ترازوهای دیجیتالی و چه نمونه های آنالوگی باید بتوانید اعداد را بدون کوچکترین زحمتی بخوانید.

توجه به امکانات

دقت داشته باشید بهترین ترازوی آشپزخانه ویژگی‌های دیگری غیر از وزن کشی نیز دارند. ازجمله سایر امکانات می‌توان به تایمر ، حافظه داخلی و مواردی نظیر اینها اشاره کرد. از دیگر قابلیت‌های جالبی که در جدیدترین ترازوهای موجود در بازار وجود دارد، قابلیت صفر کردن آن است. برای مثال اگر می‌خواهید سی گرم گوشت را با ده گرم پیاز وزن کنید، می‌توانید ابتدا پیاز را وزن کنید و درنهایت بدون برداشتن آن ترازو را صفرکرده و گوشت را وزن کنید.

معرفی برندهای بهترین ترازوی آشپزخانه

بهترین ترازو آشپزخانه با کیفیت عالی

برندهای بسیار زیادی در زمینه تولید بهترین ترازوی های آشپزخانه فعالیت دارند. که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

ترازوی آشپزخانه محک

ترازوی آشپزخانه محک مدل SF-400 از بهترین ترازوی آشپزخانه محسوب می‌شود. این محصول دارای نمایشگر ال سی دی است و می‌تواند به صورت دستی تنظیم شود. این محصول می‌تواند حداکثر تا یک کیلوگرم را اندازه گیری کند و دقت اندازه گیری آن نیز حدود یک گرم می‌باشد. انرژی لازم برای استفاده از این محصول را می‌توانید با کمک دو باتری قلمی تامین کنید.

ترازوی آشپزخانه پارس خزر

پارس خزر ازجمله برندهای ایرانی مطرح در زمینه تولید لوازم خانگی است که ترازوی آشپزخانه مدل DS5000P نیز جز بهترین ترازوی آشپزخانه محسوب می‌شود. این محصول می‌تواند تا حدود پنج کیلوگرم را اندازه گیری کند و قابلیت اندازه گیری واحدهای اونس و گرم را نیز دارا می‌باشد. این دستگاه دارای یک نمایشگر دیجیتالی است که وزن محصولات را بدون در نظر گرفتن ظرف دقیق اندازه گیری می‌کند.

ترازوی کمری

بهترین ترازو آشپزخانه کمری

این ترازو از بهترین ترازوی آشپزخانه محسوب می‌شود که اجسام تا وزن پنج کیلوگرم را با خطای یک گرم اندازه گیری می‌کند. این ترازو دارای یک صفحه ال سی دی است که به خوبی اعداد را نمایش می‌دهد. از ویژگی‌های جذاب این محصول می‌توان به امکان نمایش دمای محیط اشاره کرد که اگر در وزن محصولات تاثیری ندارد اما می‌تواند یکی از امکانات اعجاب انگیز آن باشد. این ترازو هم دقت بسیار بالایی دارد و هم ظاهر زیبای آن می‌تواند به جذابیت آشپزخانه شما می‌افزاید.

ترازوی آشپزخانه هایتک 

کیچین اسکیل های تک

ترازوی آشپزخانه هایتک مدل HI-KS22 از بهترین ترازوی آشپزخانه محسوب می‌شود که می‌تواند تا پنج کیلوگرم را اندازه گیری کند. این محصول می‌تواند وزن موادغذایی را به صورت خالص اندازه گیری کند، بدون اینکه وزن ظرف آن در نظر گرفته شود. تنظیم این ترازو به دو صورت دستی و اتوماتیک صورت می‌گیرد که دارای دکمه‌های لمسی است. با کمک این ترازو می‌توانید واحدهایی نظیر پوند ، اونس ، گرم و میلی لیتر را اندازه بگیرید. از ویژگی‌های جذاب این محصول می‌توان به قابلیت اندازه گیری ارزش غذایی مواد اشاره کرد.

همین ویژگی سبب می‌شود تا این ترازو انتخاب خوبی برای افراد دیابتی باشد. زیرا می‌تواند میزان ارزش غذایی هر وعده را به خوبی اندازه گرفته و در این زمینه به آنها کمک کند. ترازوی آشپزخانه از مهم‌ترین و کاربردی ترین وسایل آشپزخانه محسوب می‌شود که هنگام درست کردن غذا بسیار از آن استفاده خواهید کرد. 

اگر قصد تکمیل جهیزیه خود را دارید پیشنهاد می شود مقاله پرفروش ترین آبمیوه گیری را مطالعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا